<<مرکز خدمات دیجیتال شاپرک>>

آموزش تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ در شیراز

آموزش تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ در شیراز و جنوب کشور

دوره آموزش کاربردی تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ

بخش آموزش مرکز خدمات دیجیتال شاپرک ( خانه سخت افزار شیراز ) به عنوان یک واحد معتبر آمورشی در شهر شیراز و جنوب کشور دوره های یادگیری مهارت تعمیرات و تربیت تکنسین کامپیوتر در زمینه نصب و راه اندازی ، نگهداری و عیب یابی سیستم های رایانه ای و ماشین های اداری را برگزار میکند. لذا کسانی که مایل به  شرکت در دوره آموزش تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ در شیراز و یادگیری یک مهارت جهت ورود به کسب و کار در این زمینه هستند می توانند آموزش های عملی در سطح بازار کار را در کارگاه های مجهز و زیر نظر کارشناسان مجرب آموزش دیده و بدون هیچ نگرانی وارد بازار کار شوند.

در تمام مدت آموزش و پس از دوره نیز به صورت نامحدود کارآموزان پشتیبانی میشوند و با برگزاری کلاس های رفع اشکال می توانند سوالات و مشکلاتی که در حین کار برای آنان پیش می آید برطرف کنند و دستگاه هایی که نتواتسته اند تعمیر کنند را در توسط کمک کارشناسان به تعمیر بپردازند.

دوره تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ دو دوره مجزا است که افراد علاقه مند به کار در این رسته به صورت کاملا عملی آموزش داده و برای شروع کار آماده می کند. این کلاس ها کاملا خصوصی می باشد و کارآموز در کنار کارشناسان تعمیرات به یادگیری می پردازد و در کنار آنان قطعات را تعمیر می کند. هر دوره به صورت جداگانه برگزار میشود و هر شخص می تواند به انتخاب خود در هر یک از دوره تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ شرکت کند و یا هر دو دوره را بگذراند.

در ابتدای هر دوره الکترونیک مقدماتی می باشد اما اگر کسی مایل به یادگیری کامل الکترونیک باشد می تواند در ابتدا در دوره جامع الکترونیک شرکت کند و سپس وارد دوره تعمیرات شود.

سر فصل و مباجث دوره تعمیرات کامپیوتر به شرح زیر است :

 1. مبانی الکترونیک شامل شناخت قطعات ( دیود ، ترازیستور ، خازن ، کریستال ، چیپ ها و… ) ، تست قطعات و بررسی آن ها ، آشنایی با کار با دستگاه های اندازه گیری و تست قطعات مثل مولتی متر ، اسلوسکوپ و… ، اصول لحیم کاری و کار با دستگاه های مورد نیاز آن و تعویض قطعات روی برد
 2. شناخت اجزای سخت افزاری رایانه مثل مادربرد ، کارت گرافیک ، پاور ، مانیتور ، اسپیکر و….
 3. شناسایی مدارات هر قطعه و مدار های مهم مادربرد مثل مدار RTC ، مدار PWM و…
 4. اصول تعمیرات مثل ولتاژ گیری و نقشه خوانی ، عیب یابی با دیباگر و…
 5. پروگرام کردن بایوس
 6. تعویض و ریبال انواع چیپ BGA ( کار با شابلون ، فیکسچر ، توپ قلع ، ابزار های تعویض چیپ )

سر فصل و مباحث دوره تعمیرات لپ تاپ :

 1. مبانی الکترونیک شامل شناخت قطعات ( دیود ، ترازیستور ، خازن ، کریستال ، چیپ ها و… ) ، تست قطعات و بررسی آن ها ، آشنایی با کار با دستگاه های اندازه گیری و تست قطعات مثل مولتی متر ، اسلوسکوپ و… ، اصول لحیم کاری و کار با دستگاه های مورد نیاز آن و تعویض قطعات روی برد
 2. شناخت قطعات به کار رفته در لپ تاپ و انوع آن ها
 3. اصول باز و بسته کردن انواع لپ تاپ
 4. آشنایی با انواع مدار های لپ تاپ مثل مدار شارژ ، مدار گرافیک ، مدار PWM و… و عیب یابی آن ها
 5. تعویض انواع قطعات لپ تاپ مثل LCD ، LED ، DVD R\W و…
 6. اصول تعمیرات مثل ولتاژ گیری و نقشه خوانی ، عیب یابی با دیباگر و…
 7. رفع انواع عیب ها مثل روشن نشدن ، بوت نشدن ، نداشتن تصویر ، به هم ریختگی تصویر و…
 8. پروگرام کردن بایوس و I\O
 9. تعویض و ریبال انواع چیپ BGA ( کار با شابلون ، فیکسچر ، توپ قلع ، ابزار های تعویض چیپ )

کارآموزآن میتوانند تمامی ابزارآلات و فایل های مورد نیار خود را به کمک کارشناسان جمع آوری کنند.

در ضمن بخش فروش ابزارآلات و مواد مصرفی نیز کارآموزان را برای تجهیز کارگاه های خود و خرید راهنمایی میکنند. همین طور تمام قطعات الکترونیک و لپ تاپ را نیز برای استفاده در تعمیرات می توانند ار بخش فروش قطعات تهیه کنند.

در ضمن امکانات رفاهی و خوابگاه برای عزیزان سایر شهر ها نیز مهیا می باشد.

برگزاری دوره ها میتوانند به صورت عادی و یا فشرده باشد.

جهت دریافت راهنمایی و مشاوره و هزینه ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس دفتر مراجعه کرده و یا با شماره ها تماس بگیرید. و یا این که با پر کردن فرم تماس با ما یا مشاوره و یا ارسال نام خود توسط پیامک خود ما با شما تماس می گیریم.

آدرس : شیراز ، ملاصدرا ، ابتدای معدل ، مجتمع کسری ، طبقه دوم ، پلاک 228 ، مرکز خدمات دیجیتال شاپرک

تلفن : 32362208-071   —   09360580075